2022. gada 17. augusts

Aiz muguras Meteņdiena, Pelnu diena un Sveču diena

03.03.2021

Pirmie aicinājumam atsaucās Grieķu ģimene

Aiz muguras Puteņu mēnesis – februāris. Izskatās, ka arī lielais sals un sniegs ir atkāpies, lai dotu vietu pirmajām putnu dziesmām, mazajiem, biklajiem sniegpulksteņiem un, iespējams arī cīruļputenim un pavasara salnām. Tik daudz notikumu, tradicionālu ieražu un svētku, citos apstākļos, būtu varējuši notikt klātienē, bet nav vērts gausties par to, ko nav iespējams mainīt.

Meteņdiena Codē ir bijusi atzīmēta dažādi – citu gadu pie Codes pamatskolas kopā ar folkloras kopu “Dreņģeri”, citu gadu sportiskās aktivitātēs, sacenšoties klasēm savā starpā un pēc tam, baudot siltas pankūkas ar ievārījumu.

Igora un Olgas ģimenes kopīgi veidotā lelleŠogad codieši tika aicināti nākt pie Codes pamatskolas un veidot Meteņu lelles, lai tās, turpat sniegotajā zālienā, skolas priekšā viesotos un priecētu gan pagasta viesus, gan pašus, līdz pat mēneša beigām.

Pirmie atsaucās Grieķu ģimene, kur ar vecāku - Līgas un Valtera palīdzību, bērni izveidoja veselu Meteņu kompozīciju, dodot tai skaistu nosaukumu “Brauciens pretī pavasarim”

Liene ar dēlēnu Markusu leļļu “salidojumu” papildināja ar mazu kumeliņuSavukārt, Igora un Olgas ģimenes kopīgi veidotā lelle, pēc bērnu ierosinājuma, izvēlējās sev multfilmu varoņa Supermena izskatu.

Liene ar dēlēnu Markusu leļļu “salidojumu” papildināja ar mazu kumeliņu, kas lieliski iekļāvās jau Grieķu ģimenes kompozīcijā. Sofijas Rozes māmiņa Baiba dalījās iespaidos, par to, ka svarīgs šoreiz bijis ne tikai rezultāts, bet kopā būšana, stāsts un izpratne par to, kas ir Meteņi, kā tos svin, ko nozīmē šie svētki un kāda ir to vēsture. Baiba priecājās par Sofijas ieinteresētību un vēlmi piedalīties. Ģimene kopā radīja veselu leļļu saimi, kas sildījās pie ugunskura.

Baiba priecājās par Sofijas ieinteresētību un vēlmi piedalīties.  Codes pagasta pārvalde un Codes pamatskola saka lielu paldies tām ģimenēm, kas piedalījās neierastajā pasākumā, veidoja un lelles atveda ciemos. Visām ģimenēm tika sarūpētas un nodotas saldas balviņas gan no pārvaldes, gan no Codes pamatskolas. Lielo balvu par savu Meteņu kompozīciju saņēma Līgas un Valtera Grieķu ģimene. Gaidot nākamos latviskos svētkus – Lieldienas, domāsim gaišas, pozitīvas domas kā tās atzīmēt savā ģimenē, savā mājā, savā pagastā.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 346 ar 8 Sazinies ar mums

63925402 

code@bauska.lv

 

 

Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux