2023. gada 28. marts

Atskats par kultūras pasākumiem 2022.gadā un 2023.gada plāni.

11.01.2023

Aizvadīta pasākumiem bagātā 2022.gada kultūras sezona, kas pēc ierobežojumiem, sparīgi atsākās martā. 12.martā Codes pamatskolā tika organizēts nu jau tradicionālais muzikālais stāstu vakars “Mēs esam tik dažādas”. Turpat līdzās, jau 17.martā Codes amatierteātra aktrises Antra un Liene teātra sezonu atklāja ar Sandijas Santas viencēlienu “Metāla ziedi”. Teātra kolektīvs “Spēlētprieks” ar Rūdolfa Blaumaņa “No saldenās pudeles” nospēlējis vairākas viesizrādes daudzviet Latvijā, kā arī parādījis sevi  “Gada izrādes” Reģionālajā skatē, kur kā ļoti labi savu lomu atveidotāji, ar Nacionālā kultūras centra Diplomiem tika apbalvoti Sandra Kolberga un Modris Rotbergs. Paralēli viesizrādēm iestudēta un jau decembra nogalē Codes pamatskolā atrādīta jauna komēdija – Anitas Ločmeles “Sievasmātes bizness”. Lieliskais aktieru trio - Aivars, Aigars un Elita ar viencēlienu “Zigmunda terapija” viesojušies Īslīcē, Mežotnē, arī Tukuma pusē – Viesatu pagastā.

Folkloras kopai “Dreņģeri” izdevusies lieliska sezona – būt dalībnieku vidū folkloras festivālā “Baltica 2022” un arī pašiem vasaras nogalē organizējot starptautisku festivālu “Skaidrītes diena”, uzņemot ap simts folkloras draugus un viesus pie sevis Codē.

Vokālais ansamblis “Mežrozītes”, ar skanīgu koncertu draugu pulkā, Codes pamatskolā, atzīmējis savu 20 gadu jubileju. 16.oktobrī ansamblis startēja skatē Zaļenieku pagastā, iegūta II pakāpe.

 Koris “Mēmele”, gatavojoties šī gada Dziesmu un Deju svētkiem, balsis skandinājis Inčukalnā, Liepājas novadā, Vecumnieku baznīcā, kā arī Miķeļdienas pasākumā Codē.

Beidzot atkal, ar pilnu sparu un kopā ar lieliskiem animatoriem – Zaķi un Lapsu, tika atzīmētas Lieldienas. Bērni spēlēja, dziedāja, dejoja, sacentās, vēroja kā sacenšas tēti un mammas un pasākuma noslēgumā ripināja līdzi paņemtās krāsainās Lieldienu oliņas.

Arī tradicionālā Ģimeņu diena atkal varēja noritēt bez ierobežojumiem kopā būšanai. Kā vienmēr, šos, sportiskā noskaņojuma svētkus, baudīja ne tikai codiešu ģimenes, bet arī viesi no citiem pagastiem. Pasākuma laikā Andreja Vasiļjeva ģimene atcerējās, ka piedalās Codes Ģimeņu dienā  kopš 2013.gada, kad tikai vēl gaidīja pasaulē nākam savu vecāko dēlu Adrianu. Tagad Adrians jau ir skolnieks. 

Visi  Codes amatierkolektīvi piedalījušies jaunizveidotā Bauskas novada pirmajos svētkos 4.jūnijā.

22.jūnijā, neierastā vietā  - Codes muižā, ar tirgu, teātra izrādi un dažādām sportiskām aktivitātēm atzīmēta Līgo diena. Pasākumu apmeklēja ļoti daudz interesenti no Bauskas pilsētas, Bauskas novada pagastiem, arī viesi no kaimiņu novada – Jelgavas. Apmeklētājiem bija dota vienreizēja iespēja – bez maksas ielūkoties atjaunotās Codes muižas telpās, baudīt sakopto un iekārtoto muižas parka teritoriju, malkot kafiju vai alus kausu āra kafejnīcā.  

Atpūtas vietā “Ciema dārzs” 25.septembrī atzīmēta Miķeļdiena. Šis pasākums, kā ierasts kupli apmeklēts gan uz koncertu, gan tirgu. Šoreiz pasākuma ietvaros arī kāds neierasts notikums – Pludmales volejbola laukuma atklāšana, ar amatierkolektīvu dalībnieku savstarpējām sacensībām. Codes pagasta iedzīvotāju grupa vasaras sākumā iesniedza projekta pieteikumu “Pludmales volejbola laukuma izveide Codē” , kas guva simtprocentīgu atbalstu – EUR 1000,00. Tagad vasaras sezonā codiešiem ir  iespēja spēlēt pludmales volejbolu, standartiem atbilstošā laukumā.

Gada nogalē pasākumi Codē sekoja viens otram, saveļot lielu kultūras “sniega vīru”. Jauns un nebijis pasākums – “Decembra notikums”, kur divu nedēļu laikā interesentiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas dažādās jomās, uzzināt ko jaunu, iet dabā, darboties, izdomāt un savas atbildes apkopojot un iesniedzot, saņemt arī balvas. Aktivitātēs piedalījās – Liene, Markuss R., Jānis R., Adrians, Arvis, Daniels, Markuss,  Sanija, Jānis, Kristīne, Elizabete, Žaklīna, Sāra B, Sāra L, Kristiāna, Sofija, Ance, Klāvs, Samanta, Artūrs, Dominiks.  Paldies dalībniekiem, kas brienot sniega kupenas, jūtot sala aukstumu, devās uz visām septiņām Decembra notikuma pieturām un vēlējās uzzināt, kāds uzdevums katrā no tām sastopams.

Koncerts “Baltais mežs”, teātra pirmizrāde, Ziemassvētku pasākumi gan pagasta pensionāriem, gan pirmsskolas vecuma bērniem, Vecgada balle 30.decembrī – viss kultūras norišu piedāvājums kā īstā ziemas virpulī griezās līdz pat jaunā gada sagaidīšanai.

Arī 2023.gadā organizēto kultūras norišu “grozā” ikviens varēs izvēlēties kaut ko sev tīkamu (skatīt kultūras norišu plānu 2023.gadam):

 

Laiks 

Norise

Vieta

22.01. plkst. 14.00

Vecsaules amatierteātra izrāde “Trīs stāsti”

Codes pamatskola

11.03.

Muzikāls stāstu vakars “Mēs esam tik dažādas”

Codes pamatskola

10.04.

Lieldienu jampadracis

Pie Codes pamatskolas

20.05.

Ģimenes dienas pasākums

Pie Codes pamatskolas

22.06.

Ielīgošanas pasākums

Codes muiža

30.06.-09.07.

Dziesmu un Deju svētki

Rīgā

01.10.plkst. 12.00

Miķeļdiena

Atpūtas vieta “Ciema dārzs”

17.11.

LR Proklamēšanas dienai veltīts pasākums

Codes pamatskola

26.12.

Ziemassvētku pasākums Codes pagasta pirmsskolas vecuma bērniem

Codes pamatskola

26.12.

Ziemassvētku pasākums Codes pagasta pensionāriem

Codes pamatskola

 

29.12.

Vecgada balle

Codes pamatskola

 

  • Par kultūras pasākumiem konkrētajā mēnesī var sekot līdzi mājas lapā www.code.lv

 

Informāciju sagatavoja Codes pagasta kultūras pasākumu organizatore Solvita Rotberga


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 387 ar 3 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

 

Sazinies ar mums
63925402 
code@bauska.lvJoomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux