2020. gada 27. novembris

Konkursa “Lielā lasītāju balva – 2016”

08.12.2016

     Nevalstiskā organizācija „Lauku bibliotēku atbalsta biedrība” 2016.gada 14. jūnijā izsludināja konkursu par Latvijas bibliotēkās lasītākajām grāmatām.  Konkursā piedalās Latvijas pēdējo trīs gadu (2013/2014/2015) pirmizdevumi septiņās nominācijās:

  • oriģinālprozā;
  • oriģināldzejā;
  • tulkotajā daiļliteratūrā;
  • bērnu oriģinālliteratūrā;
  • tulkotajā bērnu literatūrā;
  • dokumentālajā un zinātniski populārajā oriģinālliteratūrā;
  • tulkotajā dokumentālajā un zinātniski populārajā literatūrā.

Kandidātus apbalvošanai izvirza publiskās bibliotēkas, pamatojoties uz bibliotēku statistiku un norādot grāmatas pieprasījumu skaitu, katrā nominācijā piesakot līdz 5 pretendentiem. Pieprasītāko un lasītāko Latvijas grāmatu topu uzzinājām 2. decembrī Vidzemes koncertzālē ,,Cēsis’’, jo tur norisinājās akcijas “Atbalsts lauku bibliotēkām” noslēguma pasākums un “Lielās lasītāju balvas 2016” uzvarētāju apbalvošana. Akcija “Atbalsts lauku bibliotēkām” šogad norisinājās jau piecpadsmito sezonu. Tās vadītāja Biruta Eglīte atzina, ka šajā laikā daudzas pilsētas un novadi tikuši pie jaunām un skaistām Gaismas pilīm, bet ir vietas, kuras vēl gaida savu kārtu, kā, piemēram, Talsi un Bauska. Tika pasniegtas Lielās lasītāju balvas visās septiņās nominācijās.  Lasītākās grāmatas Latvijas bibliotēkās: 

 N. Ikstena. Mātes piens. 

K. Vērdiņš. Pieaugušie. 

L. Railija. Meitene uz kraujas  

V. Zatlers. Kas es esmu?.  

J. Zvirgzdiņš. Miega pasaka.

Dž. Kinnijs. Grega dienasgrāmata. 8.

J. Rislaki. Vorkuta. Sacelšanās ieslodzīto nometnē.

Pasākumu bagātināja Alfrēda  Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņu priekšnesumi. Šis sarīkojums vienmēr ir kā pateicības reize un paldies teikšana visiem, kuri aktīvi piedalās un rīko Grāmatu svētkus Latvijā, arī vienpadsmit Jauncodes bibliotēkas lasītājiem bija iespēja piedalīties šajā sarīkojumā.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 210 ar 3 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:Sazinies ar mums

63925402 

code@bauska.lv